Kokapstrāde
1. Kokapstrādes Automatizētās darba vietas (ADV) ar datu termināliem (Barman un planšetēm
ADV darbojas sekojošā veidā
- ieejošo izejmateriālu pakas tiek marķētas ar Zebras izdrukātām uzlīmēm. Svītru kods uz pakas nes sevī informāciju par dēļu izmēriem, skaitu, piegādātāju un citu informāciju;
- kad paka tiek izmantota, norakstīšanas akts tiek veidota ar Barman, skenējot no pakas noņemtu svītru kodu uzlīmi;
- tālāka dēļu uzskaite tiek veikta līdzīgā veidā. Garinātu, ēvelētu, kalibrētu, slīpētu, krāsotu un sagatavotu realizācijai gatavās produkcijas pakas tiek marķētas ar ar svītru kodu aprīkotām uzlīmēm. Tas ļauj samazināt uzskaites darba patēriņu.
Visa informācija ir redzama un vadāma Uzņēmuma lokālajā tīklā darba stacijās vai ar planšetu palīdzību.
2. Mēbeļu Ražošanas plūsmas līnija
Mēbeļu ražošanā pie lielām un vidējām sērijām tiek organizēta plūsmas līnija, kuras uzskaites automatizācija ir parādīta AVS Ražošanas Programmas apraksta ietvaros šeit. Pie lieliem produkcijas realizācijas apjomiem, kad ir daudz produkcijas palešu ar dažādiem iepakojumiem ir svarīgi to pareizi marķēt. Tad ir mērķtiecīgi izvēlēties A5 izmēra uzlīmi ar dažiem svītru kodiem, kuri raksturo preci. Lai produkcijas kraušana automašīna notiktu ātri un nekļūdīgi, tiek pielietoti LongRangr gara stara ( līdz 12m) skeneri. Parasti tie ir aprīkoti ar rokturi, kas ļauj karas vadītājam skenēt vajadzīgas paletes nenokāpjot no karas. Kraušanas uzdevums vai izejošā pavadzīme ar WiFi atrodas skenera datu bāzē, kuru apkalpo speciāla AVS Windows Mobile programma.
3. Palešu mehanizētas ražošanas uzskaite
Mehanizētās palešu ražošanas gadījumā ir izdevīgi sākt ar AVS izstrādāto apaļkoku “punktēšanu”, kuras aprakts ir redzams šeit. Punktēti baļķi nonākot zāģētavā ar svītru kodu skeneri var būt “atpazīti”. Tādējādi no apaļkoku noliktavas tiek norakstīti konkrēti baļķi, par kuriem iz zināms garums, tievgaļa diametrs, suga, piegādātājs, cena un piegādes datums.
Kad mehanizētas apstrādes rezultātā sākumā rodas brusas un tad palešu dēļi, to pakas var būt marķējamas lai ar datu terminālu (Barman) palīdzību varētu uzskaitīt saražoto pusfabrikātu un gatavās produkcijas apjomus un atlikumus. Līdzīgā veidā tiek marķēta un uzskaitīta malka konteineros līdz žāvēšanai un gatavās produkcijas iepakojumu konteineros vai maisos. Tas ļauj ātri un nekļūdīgi veidot izejošās pavadzīmes ar Barman palīdzību.
3.1. Palešu un taras ražošana izmantojot lenšu zāģu automatizētu uzskaiti
Pie lenšu zāģiem tiek instalēta planšete, kura parāda zāģētāja darba uzdevumu. Darba uzdevums var būt izdrukāts marķieru veidā ar svītru kodu. Uz marķiera ir redzami dēļu izmēri un skaits pakā. Zāģētājs izvēlas kāda izmēra dēļus viņš zāģēs un to iestata arī lentas zāģī. Dēļus skaita automātiski ar zāģa galā uzmontētu gala slēdzi. Planšetēm, kas piestiprinātas pie lenšu zāģiem, arī pārnesamās ir ar WiFi (bezvadu) savienotas ar serveri. Tādēļ zāģēšanas rezultāti uzreiz ir redzami Programmas datu bāzēs.
4. Kokapstrāde ar malkas ražošanu
Attēlā ir parādīta plūsmas līnija ar dziļāku kokapstrādi. Dēļi tiek kaltēti, ēvelēti, slīpēti, panākot galdniecībai nepieciešamo kokmateriālu kvalitāti. Arvien aktuālāka kļūst izejmateriālu, pusfabrikātu un gatavās produkcijas marķēšana
5. Kokapstrāde ar paku marķēšanu un planšetu uzskaiti
Planšetu pielietošanai kokapstrādes uzskaitē ir virkne priekšrocību, salīdzinot ar stacionāriem datoriem:
- planšetes ir kompaktākas, lētākas un mobilas;
- tās ir hermētiskas un pieļauj darbu putekļainā vidē. Pēc darba beigām tās var glabāt ofisa telpās;
- skārienjūtīgs ekrāns ļauj izveidot vienkāršu programmas interfeisu, ko var viegli apgūt nesagatavots personāls;
- ar vienu planšeti var apkalpot vairākas ADV (Automatizētas darba vietas).
6. Brikešu un granulu uzskaites automatizācija
7. Kokapstrādes plūsmas līnija
8. Palešu ražošanas no dēļiem
9. Palešu ražošana no apaļkokiem
Vairāk par to var izlasīt šeit - http://www.avs.lv/paletes/
10. Mīksto mēbeļu ražošanas uzskaites automatizācija
Tiek pielietota pasūtījumu izpildes kontrole, sagādes un ražošanas procesu vadība
11. Māju būve
Visu māju būves etapu kontrole notiek ar 7 collu planšetu palīdzību WiFi (bezvadu) savienojumā ar serveri. Izejmateriālu norakstīšana notiek ar ražošanas kalkulāciju palīdzību.
12. RFID (Radiofrekvences identifikācijas) projekts
13. palešu bloku ražošanas automatizācija
14. Grīdas līstu ražošanas Automatizētās Darba Vietas (ADV) interfeiss Wi Fi planšetē
15. Ēvelētu dēļu ražošanas uzskaites