Daži praktiski risinājumi:

    4. 1. Inelektuālo svaru izmantošana, pildot pasūtījumu.

Parastie (veikalu) intelektuālie svari spēj nosvērt tikai 30 kg snmagus preču iepakojumus. Tas neapmierina preču ražotājus, kuriem nākas svert smagākas preces. SIA A.V.S. Izstrādāja shēmu, kas sastāv no zemāk parādītajiem elementiem:


Sveršana notiek sekojošā kārtībā:

    Programmas operators ieiet Pasūtījumu ievada izvēlnē un sāk vadīt pasūtījumu ražošanai. Tas tiek darīts ar mērķi, lai sveršanas rezultāti uzreiz nenonāk Noliktavas un Bilances uzskaitē. Tas ļauj pārvērst sveršanas rezultātus ražošanas aktā vēlāk, kad visa informācija ir pārbaudīta, un tiek pieņemts lēmums automātiski ģenerēt ražošanas un norakstīšanas aktus, kuri maina preču atllikumus Noliktavā un kontu stāvokļus Bilancē. Turklāt Ražošanas programma var norakstīt izejmateriālus gan pēc salikšanas, gan pēc sadalīšanas normām, ja tas ir nepieciešams. Par to smalkāk var izlasīt Ražošanas programmas instrukcijā.

    Sveršanas operatoram ir jāveic sekojošas darbības:

  1. Uz svariem uzliek taru – kasti, vai kādu citu iepakojumu, kuru nevajag iekļaut preces Neto svarā. Dators nolasa šo svaru un “atceras” kā Tara.

  2. Tarā tiek iekrauta prece līdz pilnam apjomam. Ir jāievēro nosacījums, ka kastē ir jāiekrauj viena veida preci, lai AVS datorprogramma varētu veikt tikai šīs konkrētas preces uzskaiti.

  3. Tālāk operātors veic Bruto svara nolasīšanu datorā. AVS Ražošanas programma izrēķina Neto svaru

    Neto = Bruto – Tara

  4. Pēc 3. punktā parādītām darbībām Programma piedāvā izdrukāt uzlīmi, kurā ir sveramās preces svītru kods, nosaukums, svars un cita nepieciešama informācija. Uzlīmes projekts tiek veidots saskaņā ar pasūtītāja tehniskjām prasībām.

  5. Ja sveršanas process ir beidzies, operators var ģenerēt ražošanas aktu, norādōt to, ka visa nosvertā prece ir saražota saskaņā ar standarta normām, vai pielietojot individālās normas un aizvietotājus, kā tas ir aprakstīts Ražošanas programmas instrukcijā.

Programmas ekrāna formas:

Kad preču sarsakstā izvēlas kādu sveramu preci, sākumā ir jāizvēlas to, ka sversim Taru (skat zemāk parādīto attēlu Nr. 1)

Att. Nr1 .




Ja uz ekrāna pardās paziņojums:


Tas nozīmē, ka ir notikusi tehniska kļūda – kāda no ierīcēm ir izslēgta, atvienojušies vadi un cits, Tad ir jāizsauc tehiskās apkalpošanas speciālists.

Ja sveršanas operators 2. reizi pēc kartas izvēlēsies taru, uz ekrāna parādisies jautājums:

Uzmanību!!!

Kas tiks svērts?

Cita tara Notikusi kļūdaina izvēlne

Operatoram ir tiesības sveršanas gaitā pamainīt taru, pārsvert preci, atcelt sveršanas rezultātus, ja nav noticis sveršanas rezultātu ieraksts datu bāzē. Tādēļ operātors, izvēloties Notikusi kļudaina izvēlene, atgriežas pie iespējas vēl reizi uz svariem uzllikt taru un sākt jaunu sveršanas procesu.

Kad tiek nosverta prece kopā ar taru, tas ir jāapstiprina ar uz ekrāna parādījušos izvēlni, programma piedāvā izdrukāt uzlīmi. Arī no tā var atteikties, ja uzlīme ar svītru kodu nav jādrukā. Pēc izdrukas vai bez tās sistēma gatava svert nākamo taru un preci, iekrautu tarā augstāk aparakstītjā kārtībā.

Ja ir jāsver prece bez taras, Att. Nr 1 redzamajā ekrānā tiek pielietota 3. izvēlne – Tikai prece. Šājā gadījumā sveršana notiks vienā piegājienā. Tāpa tiks piedāvāts izdrukāt uzlīmi ar svītru kodu.

Piedāvājām Intelektuālo svaru shēma palīdz samazināt izdevumus sverot preces un veidojot uzlīmes ar svītru kodiem par 1000-1500 LVL.